Vyhlásme samostatné Slovensko

Autor: Ľubomír Pochaba | 24.11.2011 o 14:41 | (upravené 24.11.2011 o 14:49) Karma článku: 9,55 | Prečítané:  1353x

To sa nám to pekne čistí. Najprv Radičová, teraz Galko prekvapivo za spoluúčasti predtým menovanej. Už zostáva vymyslieť ako odstrániť Žitňanskú a Lipšica (so Spišiakom, len aby sa naňho nezabudlo) a máme predvianočné upratovanie za sebou.

Neviem kto v súčasnom chaose vládne Slovensku (naši dezorientovaní politici to nie sú určite), ale je celkom zreteľné, kto je pre tých čo ťahajú v súčasnosti motúziky prijateľným reprezentantom budúcej exekutívy. Môžete si vybrať, dokonca v rôznych nových a dôkladne vylepšených kombináciách:

  • SDKÚ (bez znechutenej Radičovej)
  • KDH (mali by stým Lipšicom niečo robiť, ale snáď odíde aj sám)
  • Most (bez prehnane zásadovej a intelektuálnej OKS)
  • Smer (chvalabohu v kompletnej zostave)

Takáto hviezdna zostava mi síce pripomína stav spred roku 2010 a vtom čase mi už trochu vadila, ale dnes máme krízu a potrebujeme skúsených a zodpovedných. To je fakt. To, že pomôžeme p. Harabínovi, p. Trnkovi, všetkým, ktorí mali strach, že môžu byť vyšetrené staré prešľapy a všetkým, ktorí boli napojení na peňazovody za minulých vlád a v súčasnosti im nešla karta, je už len bonus navyše. Nebuďme predsa malicherní.

Teraz vážnejšie. Niekto (alebo niečo?) sa tu proste snaží zakonzervovať odskúšaný a predvídateľný stav a obsadenie, ktoré mu aj naďalej umožní prežívať v prijateľných podmienkach. Kto je to? Tlačia sa mi na jazyk rôzne silné slová (mafia, chobotnica), ale keďže ma nenapadá nič lepšie a menej dramatické, nazvem to „Sieť".

Sieť nevytvárajú politici, tí sú len jej významnými účastníkmi. Sieť je v podstate neosobná štruktúra so svojimi vlastnými pravidlami a svojím vlastným životom. Sila a veľkosť Siete je nepriamoúmerná stavu morálky v spoločnosti. Vo vhodných spoločenských podmienkach vzniká a rastie samovoľne. Vytvára spojenia vo všetkých zložkách a vrstvách spoločnosti. Jej živnou pôdou sú štátne zákazky, eurofondy, rôzne služby nemateriálnej povahy, ale aj drobná korupcia a službičky.

Sieť môžu po dosiahnutí kritickej veľkosti jednotlivci ovplyvňovať, ale nie riadiť. Na Slovensku je za kritickým bodom už niekoľko rokov a dnes sme v priamom prenose konfrontovaní s jej silou. V mene svojich záujmov dokázala spojiť nespojiteľné, potiera ideologické rozdiely medzi stranami a historické animozity medzi ľuďmi, ktorí si ešte pred pár mesiacmi nevedeli prísť na meno.

Hu, to je ako z hollywoodskeho scenára, asi som paranoidný. Na záver radšej niečo optimistické. Včera som čítal o malej talianskej dedinke, ktorá vyhlásila samostatnosť a zaviedla vlastnú menu.. Dôvodom je, že občania nechcú, aby ich zadlžovali nejakí neznámi ľudia kdesi v Ríme. Skvelý nápad. Nechcem aby ma zadlžovali nejakí známi ľudia kdesi v Bratislave.  Ja v podstate nechcem žiť s nimi v jednom štáte. Vyhlásme samostatné Slovensko!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.

DOMOV

Lipšic dostal za nehodu z minulého roka podmienečný trest

Súd odsúdil bývalého poslanca Lipšica.


Už ste čítali?