Vyhlásme samostatné Slovensko

Autor: Ľubomír Pochaba | 24.11.2011 o 14:41 | (upravené 24.11.2011 o 14:49) Karma článku: 9,55 | Prečítané:  1330x

To sa nám to pekne čistí. Najprv Radičová, teraz Galko prekvapivo za spoluúčasti predtým menovanej. Už zostáva vymyslieť ako odstrániť Žitňanskú a Lipšica (so Spišiakom, len aby sa naňho nezabudlo) a máme predvianočné upratovanie za sebou.

Neviem kto v súčasnom chaose vládne Slovensku (naši dezorientovaní politici to nie sú určite), ale je celkom zreteľné, kto je pre tých čo ťahajú v súčasnosti motúziky prijateľným reprezentantom budúcej exekutívy. Môžete si vybrať, dokonca v rôznych nových a dôkladne vylepšených kombináciách:

  • SDKÚ (bez znechutenej Radičovej)
  • KDH (mali by stým Lipšicom niečo robiť, ale snáď odíde aj sám)
  • Most (bez prehnane zásadovej a intelektuálnej OKS)
  • Smer (chvalabohu v kompletnej zostave)

Takáto hviezdna zostava mi síce pripomína stav spred roku 2010 a vtom čase mi už trochu vadila, ale dnes máme krízu a potrebujeme skúsených a zodpovedných. To je fakt. To, že pomôžeme p. Harabínovi, p. Trnkovi, všetkým, ktorí mali strach, že môžu byť vyšetrené staré prešľapy a všetkým, ktorí boli napojení na peňazovody za minulých vlád a v súčasnosti im nešla karta, je už len bonus navyše. Nebuďme predsa malicherní.

Teraz vážnejšie. Niekto (alebo niečo?) sa tu proste snaží zakonzervovať odskúšaný a predvídateľný stav a obsadenie, ktoré mu aj naďalej umožní prežívať v prijateľných podmienkach. Kto je to? Tlačia sa mi na jazyk rôzne silné slová (mafia, chobotnica), ale keďže ma nenapadá nič lepšie a menej dramatické, nazvem to „Sieť".

Sieť nevytvárajú politici, tí sú len jej významnými účastníkmi. Sieť je v podstate neosobná štruktúra so svojimi vlastnými pravidlami a svojím vlastným životom. Sila a veľkosť Siete je nepriamoúmerná stavu morálky v spoločnosti. Vo vhodných spoločenských podmienkach vzniká a rastie samovoľne. Vytvára spojenia vo všetkých zložkách a vrstvách spoločnosti. Jej živnou pôdou sú štátne zákazky, eurofondy, rôzne služby nemateriálnej povahy, ale aj drobná korupcia a službičky.

Sieť môžu po dosiahnutí kritickej veľkosti jednotlivci ovplyvňovať, ale nie riadiť. Na Slovensku je za kritickým bodom už niekoľko rokov a dnes sme v priamom prenose konfrontovaní s jej silou. V mene svojich záujmov dokázala spojiť nespojiteľné, potiera ideologické rozdiely medzi stranami a historické animozity medzi ľuďmi, ktorí si ešte pred pár mesiacmi nevedeli prísť na meno.

Hu, to je ako z hollywoodskeho scenára, asi som paranoidný. Na záver radšej niečo optimistické. Včera som čítal o malej talianskej dedinke, ktorá vyhlásila samostatnosť a zaviedla vlastnú menu.. Dôvodom je, že občania nechcú, aby ich zadlžovali nejakí neznámi ľudia kdesi v Ríme. Skvelý nápad. Nechcem aby ma zadlžovali nejakí známi ľudia kdesi v Bratislave.  Ja v podstate nechcem žiť s nimi v jednom štáte. Vyhlásme samostatné Slovensko!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štátne mapy za milióny Únia nežiadala, vymyslelo si ich Slovensko

Projekt systému dopravných informácií bol schválený na Slovensku skôr, ako o ňom hovorila Únia.

KOMENTÁRE

Ako sa môže Andrej Danko stať premiérom

Danko je ako generátor náhodných slov nevyspytateľný.

TECH

Čili papričky môžu ľuďom predlžovať život

Štúdia naznačuje, že červené čili znižuje úmrtnosť.


Už ste čítali?